Canlı Maç, 4K Teknolojisi İle

Canlı Maç, 4K Teknolojisi İle

Sony ve Dijiturk tarafından Türkiye’ de ilk kez gerçekleşek olan 4K teknolojisi ile canlı maç yayınlanacak.

4k_teknolojisiSony Dijital Televizyon Yayıncılığında bir ilke daha imza atmakta, 4K canlı yayını gerçekleştirecek olan Dijiturk ile güçlerini birleştirerek teknolojiyi farklı bir boyuta taşıyor. 22 Şubat Cumartesi günü 4K teknolojisi ile canlı olarak Galatasaray – Beşiktaş derbisini yayınlayacak. Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek yayınla Türk Futbolunda ve televizyon yayıncılığı tarihinde bir ilke imza atılacak.

4K teknolojisi ile canlı yayın ile maçın görüntü sinyalerinin iletimi yeni teknolojilerle sunulacak. İlk nesil olan 4K sinyal iletimi altyapısı bu yılsonunda, ikinci nesil sinyal iletimi ile daha kolay hale gelecek. Digiturk ve Sony, böylece, ikinci nesil sinyal iletimi teknolojisini beklemeden, uygulaması daha zor olan ilk nesil 4K sinyal iletim teknolojisini kullanarak ilk 4K canlı yayınını gerçekleştirmiş olacak.

4K teknolojisinden bahsetmek gerekirse; hem televizyon üreticileri hem de yayın dünyası açısından önemli değişimleri beraberinde getirecek. 4K ile çekilmiş yayınlar da çekimler daha net, çözünürlük kalitesi daha yüksek ve renkler daha canlı olacak. Bu teknoloji ile beraber kullanılacak büyük ekranlar, daha geniş ekranlı görüntüler olacağından en küçük detaylarına kadar görüntüleri yakalamak mümkün olacak.

4K teknolojisi beraberinde 50 tamkare çekime olanak sağladığından maç karşılaşmalarında özel efektlerinde olduğu içerikler de daha akıcı bir görüntüye yer verecek.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.