Cep Telefonları Tamamen Kapalıyken Alarm Çalar mı?

Cep Telefonları Tamamen Kapalıyken Alarm Çalar mı?

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber saat uygulamalarındaki alarm özelliği kullanıcılar için büyük önem kazandı. Sabahları uyanabilmek için yatmadan önce telefonun alarmını kurmaktayız. Gece boyunca yanımızda durup, zarar vermemesi adına da pek çok insan yatmadan önce telefonu kapatmakta ve bunun sonucunda mağdur olmakta. “Telefon kapalı durumdayken alarm neden çalmıyor?” şeklinde kullanıcılar tarafından gelen soruya yanıt bulmaya çalışacağım.

Malum elimizden düşürmediğimiz hayatımızı kolaylaştıran akıllı telefonlar, bazen kendince yaptığı bir takım hatalar yüzünden bizleri mağdur durumda bırakabilmekte. Akıllı hale gelmesinden önce telefonlara alarm kurulduğu zaman tamamen kapalı durumdayken bile çalışıyordu. Şimdi ise akıllı telefonların bir çoğunda alarm çalmamaktadır. Bu sorunun çözümü oldukça basittir. Nasıl mı?

Kapalı durumdayken telefonumun alarmı çalmıyor, bu durumun çözümü nedir?

Gece boyunca yanımızda durup, zarar vermemesi için telefonu kapatıyorsanız. Artık kapatmayın. Alarmınızı kurun ve telefonu uçak moduna alın. Uçak modu aktifken Wi-Fi ağı ve GSM operatör bağlantısı olmayacağından telefonun yanı başınızda durması size zarar vermeyecektir. Böylelikle belirlenen zaman geldiğinde alarm devreye girecektir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.