Chrome Aşırı Pil Tüketimi Sorununu Çözüyor !

Dünyaca bilinen arama motoru Google’ ın popüler web tarayıcısı Chrome’ da yaşanan sorun nedeniyle adeta “pil düşmanı” olduğu belirtilmişti. Eğer sizde notebook’ taki hızlı pil tüketiminden rahatsızlık duyuyorsanız, detaylı bilgi yazının devamında..

google_chrome

Dünya genelinde Chrome tarayıcı pazarında yüzdelik dilim olarak bakıldığında liderlik konumunu kimseye kaptırmayan bir durum sergilemekte. Yalnız uzun zamandır yaşanmakta olan bir hata kullanıcıları rahatsız eden boyuta ulaştı. Rastlanılan hata aslında Windows’ un “sistem saati işleme hızı” nda yapılan değişiklikten kaynaklandığı, hatanın 2010 yılında ortaya çıkması ile taşınabilir bilgisayarlar üzerinde Windows işletim sistemi bulunan kullanıcılardan gelen şikayetler doğrultusunda Chrome’ da bulunması gerekenden fazla kaynak kullanıldığı ve buna bağlı olarak ta notebook bataryalarında tüketimi arttırabileceği konusu üzerine Google sorunu çözme adına hareket geçti.

Google’ dan yapılan açıklamaya göre sorunun en kısa zamanda düzeltilmesi için gereken çalışmaların başlatıldığı, bu bahsedilen hatanın Mac OS X işletim sisteminde herhangi bir sorun yaşatmadığı, sadece Windows’ ta yaşanan bu sorunun Microsoft ve Google’ ın kullandığı parametrelerden kaynaklandığı belirtildi.

Kısa zaman içerisinde Chrome’ a gelecek güncelleme ile sorunun ortadan kalkacağı belirtildi.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.