Chrome’ da Arama Motorunu Değiştirme

A+
A-
Chrome’ da Arama Motorunu Değiştirme

İşletim sisteminin en gözde elemanlarından birisi olduğunu söyleyebileceğim web tarayıcılarında, arama motoru denildiğinde ise şüphesiz ki akla ilk gelen Google olmaktadır. Tabi diğer arama motorlarının da kullanıcılar tarafından tercih edildiğini söyleyebilirim. Hali hazırda kullandığınız arama motoru yanında kullanabileceğiniz Google, Yahoo, Bing veya Yandex arama motorları da bulunmaktadır. Eğer siz de Chrome’ da arama motorunu değiştirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Chrome tarayıcılarda varsayılan arama motoru ayarlarını, aşağıdaki gerekli ayarlamaları yaparak düzenleyebilirsiniz. Herhangi bir arama yapılırken varsayılan arama motoru hangisi seçili ise adres çubuğuna yazılan metinler bu arama motoru ile aranmaktadır. Chrome’ da arama motorunun nasıl değiştirileceğine BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Chrome’ da Arama Motorunu Değiştirme (Windows – Mac)

 • Windows veya Mac bilgisayarlarda Chrome’ da adres çubuğuna aşağıda yer alan kodu kopyalayarak, ilgili ayarlara ulaşabilirsiniz.

chrome://settings/searchEngines


YA DA

 • Ayarlar ( Settings ) menüsüne ulaşarak, bunun için;
  1. Windows ve Mac bilgisayarlarda, Chrome’ da sağ üst tarafta yer alan üç noktaya tıklayıp, açılan menüden Ayarlar‘ a seçimine tıklayarak, Ayarlar’ a giriş sağlayın
  2. Aynı zamanda klavye kısayolu kullanılarak, Ayarlar menüsüne ulaşabilirsiniz. Bunun için;
   • ALT + F + A tuş kombinasyonu kullanın (Windows)
   • Command + , tuş kombinasyonu kullanın (Mac)
  3. Gelen ekrandan Arama motoru başlığı altında yer alan Arama motorlarını yönet seçimine tıklayın

 • Arama motorlarını yönet başlığı altında seçmek istediğiniz arama motorunun hemen sağ tarafında yer alan üst üste üç noktaya tıklayın ve Varsayılan yap seçimine tıklayın. Dileseniz yine bu kısımdan Listeden kaldır seçimine tıklayarak da, tarayıcıdan kaldırabilirsiniz

Chrome hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. Chrome’ da arama motorunu değiştirme konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

IDM Chrome Eklentisini Yükleme

Chrome’ da Gizli Modu Kullanabilmenin Kısayolu!

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.