Chrome’ da Backspace Tuşu Nasıl Geri Getirilir?

Chrome’ da Backspace Tuşu Nasıl Geri Getirilir?

Google ağ tarayıcısı olan Chrome için yayınlamış olduğu güncelleme sonrasında Backspace tuşunun kullanımını devre dışı bırakmıştı. Bu durumdan sizde rahatsılık duyuyor, eskisi gibi nasıl kullanabilirim diyorsanız. İşte cevabı..

Nisan ayında yayınlanan güncelleme ile performans iyileştirmelerinin yanı sıra tarayıcınında güvenliğini arttıran Google, ancak Backspace tuşunun işlevselliğini ortadan kaldırdı. Sayfalar arasında gezinmeler de büyük bir rahatlık sağlayan Backspace tuşu ile artık bir önceki sayfaya dönüş yapılamamakta.

Kullanıcılar bir önceki sayfaya dönüşü destekliyorsa Mouse’ un geri tuşu sayesinde yada tarayıcının sol üst köşesinde yer alan geri tuşu ile yapabiliyor. Ancak Backspace tuşuna alışan yeni sisteme bir türlü alışamayan kullanıcılar da tabi ki büyük çoğunlukta. Bu soruna yönelik Chrome için geliştirilen Go Back With Backspace isimli Chrome eklentisiChrome Web Store‘ daki yerini aldı.

Chrome tarayıcısına Go Back With Backspace eklentisi yüklenildiğinde zaman herhangi bir ayar gerektirmeden bir önceki sayfaya geri dönüşü sağlayabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.