Chrome’ da Bildirim Uyarılarını Tamamen Kapatma

A+
A-
Chrome’ da Bildirim Uyarılarını Tamamen Kapatma

Internet araçları ve arama motoru hizmetleri ile herkes tarafından tercih edilen, sade tasarımı ile de kullanımı oldukça kolay olan popüler arama motoru Google’ ın ücretsiz internet tarayıcısı Chrome‘ da, web sayfaları arasında gezinirken artık neredeyse her sitede “.. şunu yapmak istiyor izin ver ya da engelle” şeklinde bir uyarı ile karşılaşırsınız. Bu durum kullanıcılar tarafından çok sıkıcı bir hal almaya başladı. Normalde her siteye yönelik bildirim ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Ancak uyarıları görmek istemiyor ve bildirimleri tamamiyle kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Chrome’ da bildirim uyarılarını tamamen kapatabilmek için yapılması gerekli olan işleme BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Chrome’ da Bildirim Uyarılarını Tamamen Nasıl Kapatırım?

I. Yol

  • Öncelikli olarak aşağıda yer alan komutu kopyalayın ve Chrome’ da adres çubuğuna yapıştırın

chrome://settings/content/notifications

  • Bildirimler başlığı altında yer alan Göndermeden önce sor (önerilir) seçiminin hemen yan tarafında bulunan anahtara tıklayarak, Engellendi konumuna getirin

2. Yol

  • Tarayıcı üzerinde sağ üst köşede bulunan üç noktalı simgeye dokunun
  • Ardından sırasıyla Ayarlar ve Gelişmiş‘ e tıklayın
  • Gizlilik ve Güvenlik başlığı altında Site Ayarları‘ na tıklayın
  • Buradan İzinler başlığı altında yer alan Bildirimler‘ e dokunun
  • Bildirimler başlığı altında yer alan Göndermeden önce sor (önerilir) seçiminin hemen yan tarafında bulunan anahtara tıklayarak, Engellendi konumuna getirin

Yapılan bu işlemlerin ardından Chrome’ da bildirimleri tamamen kapatmış olacaksınız. Bu işlem sayesinde artık ziyaret ettiğiniz herhangi bir site, size bildirim göndermek için izin isteyemeden önüne geçmiş olacaksınız. Chrome hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Chrome’ da bildirim uyarılarını tamamen kapatma konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ da Metni Sürükleyerek Arama Yapma

Chrome’ da Sizin için Önemli Olan Sekmeleri Sabitleyin!

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.