Chrome’ da Birden Fazla Açılış Sayfası Belirleme

A+
A-
Chrome’ da Birden Fazla Açılış Sayfası Belirleme

Tarayıcı her açıldığında takip edilen web sayfaları bulunuyor mu? Cevabınız evet ise bu siteleri açılış sayfası olarak ayarladığınızda, bu sizi büyük zahmetten kurtaracaktır. Örneğin rutin olarak takip edilen (Facebook TwitterGmail yada Hotmail) web sayfaları mutlaka bulunmaktadır. Chrome’ da her defasında yeni sekmeler açıp, bu sayfalara baştan ulaşmak yerine bu siteleri açılış sayfası olarak belirlemek yerinde bir karar olacaktır. Chrome’ da birden fazla açılış sayfası belirleme konusuna BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Kullanmış olduğunuz arama motorunun yanı sıra mail servisleri ya da haber sitelerinin farklı sekmelerde otomatik olarak açılmasını sağlayabilirsiniz. Nasıl mı?

Chrome’ da Birden Fazla Açılış Sayfası Nasıl Belirlenir?

  • Chrome’ da sağda üst tarafta yer alan üst üste üç noktalı menü işaretine tıklayın ve ardından Ayarlar‘ a tıklayın
  • Gelen ekranda mouse’ u aşağıya doğru kaydırın
  • Başlangıç’ ta başlığı altında yer alan Belirli bir sayfayı veya sayfa grubunu aç kısmına Chrome ilk çalıştırıldığında başlatılmasını istediğiniz siteleri Yeni sayfa ekle tuşuna basın ve ardından site URL’ si girip, Ekle tuşuna basmanız yeterli olacaktır
Chrome-başlangıcında-istenilen-sayfaları-otomatik-başlatma
  • Yapılan bu işlemlerin ardından tarayıcı kapatılıp, tekrar açıldığında tanımlamış olduğunuz web adresleri otomatik açılacaktır

Tek bir site eklemek gibi bir zorunluluğunuz yoktur, açılışta görüntülenmesini istediğiniz bütün siteleri ekleyebilirsiniz. Tabi sayının abartılması, sitelerin yüklenmesi aşamasında tarayıcının açılış hızını düşürebileceği de unutulmamalıdır.

Chrome’ da birden fazla açılış sayfası belirleme konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ da Linkleri Yeni Sekme ve Yeni Pencerede Açma

Chrome Şifre Kaydetmeyi Neden Sormaz

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.