Chrome’ da Birden Fazla Sekme Seçme ve Taşıma

A+
A-
Chrome’ da Birden Fazla Sekme Seçme ve Taşıma

Bilgisayar, telefon ya da tablette internet araçları ve arama motoru hizmetleri ile kullandığımız ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan popüler arama motoru Google’ ın internet tarayıcısı Chrome‘ da, birden çok web sayfasını farklı sekmelerde açabilir ve istenildiğinde de aralarında kolayca geçişi sağlayabilirsiniz.

Chrome’ da herhangi bir sekmeyi sola ya da sağa sürükleyip bırakarak, farklı bir konuma taşıyabilirsiniz. Eğer yeni bir pencere oluşturup ve bu sekmeyi bu pencereye taşımak isterseniz, seçilen sekmeyi sürükleyip pencerenin dışına doğru taşımanız yeterli olacaktır.

Normalde Windows işletim sistemlerinde kullanılan çoklu seçim yönetimi, Chrome sekmeleri üzerinde de çalışmaktadır. Herhangi bir sekme yerine birden fazla sekmenin yerini değiştirmek veya yeni bir pencereye taşımak istiyorsak, yapılması gerekli olan şey aşağıda yer alan tuşa basılı tutmaktır.

CTRL

Bu tuşa basılı tutarak, seçilmesini istediğiniz sekmelere tıklamanız yeterli olacaktır. Tabi bu sekmelerin yan yana yer alması da önemli değildir. Yan yana yer alan çok sayıda sekmenin seçilmesi isteniyorsa, CTRL tuşu yerine aşağıda yer alan tuşu kullanabilirsiniz.

SHIFT

İlk sekme seçili durumdayken SHIFT tuşuna basılı tutup, son sekme seçildiğinde arada yer alan bütün sekmeler seçili duruma gelecektir. Tabi arada iptal etmek istediğiniz sekmelerde bulunabilir. Eğer varsa bu seçimden sonra CTRL tuşuna basılı tutarak, iptal edebilmenizin mümkün olduğunu da söyleyebilirim.

Son olarak CTRL ve SHIFT tuşları ile istenilen sekmelerin seçilmesinden sonra yapılacak işlem size kalmıştır. Pencere içerisinde sağa-sola sürükleyerek, konumu değiştirebilmenin yanı sıra yeni bir pencereye de taşıyabilirsiniz. Ya da mouse sağ tık menüsünü de kullanabilirsiniz. (Örneğin sekmeleri kapatmak gibi.)

Chrome’ da birden fazla sekme seçme ve taşıma konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ da Birden Fazla Açılış Sayfası Belirleme

Chrome’ da Linkleri Yeni Sekme ve Yeni Pencerede Açma

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.