Chrome’ da Favori Web Sayfalarını Otomatik Açma

A+
A-
Chrome’ da Favori Web Sayfalarını Otomatik Açma

Kullanım kolaylığı ve etkileyici performansı ile üçüncü parti tarayıcıların kullanılmasını ortadan kaldıran Google‘ ın Chrome tarayıcısı, birçok işlevsel özelliği içerisinde bulundurmakta. Pek çok özellik var ancak kullanılmıyor ve hatta bazı özellikler bilinmiyor bile.

Kişisel kullanıma yönelik ayarlandığında daha da verimli hale dönüştürülebilen Chrome tarayıcısında, bazı kişilerin bildiği ancak bazı kişilerinde bilmediği bir konu olan başlangıç sekmelerine değineceğim.

Chrome başlatıldığında ilk açılış sayfası olarak genellikle arama motoru ayarlanmakta. Ancak bunun yanında birden fazla sekmede ayarlayabilirsiniz. Ne gibi diyebilirsiniz? Ya da ne işime yarayacak? diye de düşünebilirsiniz. Chrome’ un ilk açılışında gelen arama motoru ekranı elbette ki güzel. Ancak rutin olarak takip ettiğiniz Facebook, Gmail ya da Hotmail gibi web sayfaları mutlaka vardır. Her defasında yeni sekmeler açıp, bu sayfalara baştan ulaşmak yerine otomatik olarak ulaşmanızı sağlayacak bir ayar bulunmaktadır. Aşağıdaki adımları uygulayarak, Chrome’ da favori web sayfalarınızı otomatik olarak başlatabilirsiniz.

Chrome Başlangıcında Belirlenen Adresleri Otomatik Başlatma

En çok takip ettiğiniz siteler yani olmazsa olmaz dedikleriniz, arama motoru ile birlikte açılsın.

  • Öncelikli olarak Google Chrome tarayıcısını başlatın
  • Chrome’ da sağda üst tarafta yer alan üst üste üç noktalı menü işaretine tıklayın ve ardından Ayarlar‘ a tıklayın
  • Gelen ekranda mouse’ u aşağıya doğru kaydırın
  • Başlangıç’ ta başlığı altında yer alan Belirli bir sayfayı veya sayfa grubunu aç kısmına Chrome ilk çalıştırıldığında başlatılmasını istediğiniz siteleri, Yeni sayfa ekle tuşuna basın ve ardından site URL’ sini girip, Ekle tuşuna basmanız yeterli olacaktır

Yapılan bu işlemin ardından tarayıcı kapatılıp, tekrar açıldığında tanımlamış olduğunuz web adresleri otomatik açılacaktır.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Chrome’ da Favori Web Sayfalarını Otomatik Açma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

  • “iPhone’ da Chrome’ u Varsayılan Tarayıcı Olarak Ayarlama” haberini okumak için buraya tıklayın
  • “Android Chrome’ da Ana Sayfa Düğmesini Gösterme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.