Chrome’ da İstenilmeyen URL Önerilerini Kaldırma

A+
A-
Chrome’ da İstenilmeyen URL Önerilerini Kaldırma

Internet araçları, arama motoru hizmetleri ile herkes tarafından tercih edilen popüler arama motoru Google‘ ın ücretsiz internet tarayıcısı olan Chrome‘ da yanlış olan bir URL adresi girdiğinizde, adres çubuğunda bu yanlış URL her zaman size önerilmektedir. Bu bilgilerin görüntülenmesinden artık rahatsızlık duyuyorsanız, yapılması gereken işlemle alakalı bilgiye BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

İstemeden de olsa yanlış girilen URL adresleri, Chrome’ da otomatik öneriler için saklı tutulmakta. Adres çubuğuna gerekli URL yazıldığında, doğrudan karşınıza çıkarılmaktadır. Tabi bu istenmeyen URL önerilerini pratik bir şekilde ortadan kaldırmanın yolunu da Chrome bizlere sunmaktadır.

Chrome’ da İstenilmeyen URL Önerilerini Kaldırma

Örneğin adres çubuğunda bu URL’ nin “https://bilisimbilgi.com/” varsayılan olarak yer alması yerine bu URL’ nin “https://bilisimbilgi.com/yanlisurl” çıktığını düşünelim. Bu durum karşısında yapılması gereken işlem şu şekilde;

  • Chrome’ da adres çubuğuna bilisimbilgi gibi URL’ nin birkaç harfini öncelikli olarak yazamaya başlayın
  • Tam da bu noktada Chrome istenilmeyen URL’ yi otomatik öneri olarak karşınıza getirecek
  • Yanlış olan bu URL’ yi görmeye başladığınızda, aşağıda yer alan tuş kombinasyonlarını uygulamanız yeterli olacaktır

SHIFT + DELETE

( Windows )

FN + SHIFT + DELETE

( Mac )

  • Yapılan bu işlemin ardından Chrome, yanlış olan istenilmeyen URL’ yi artık karşınıza getirmeyecektir

Chrome hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. Chrome’ da istenilmeyen URL önerilerini kaldırma konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ da Ayarlar (Settings) Menüsüne Ulaşabilmenin Kısayolları

Chrome’ da Kaldığınız Yerden Devam Edin

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.