Chrome’ da Metni Sürükleyerek Arama Yapma

A+
A-
Chrome’ da Metni Sürükleyerek Arama Yapma

Sade tasarımlı kullanımı oldukça kolay olan Internet araçları ve arama motoru hizmetleri ile de herkes tarafından tercih edilen popüler arama motoru Google’ ın ücretsiz Internet tarayıcısı Chrome’ da metni sürükleyerek arama yapma işlemine yönelik kullanıcılar için faydalı olabilecek bir ipucuna BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Chrome’ un bilmek isteyeceğiniz gizli işlevi..

Chrome’ da Metni Sürükleyerek Arama Nasıl Yapılır?

Web sayfalarında gezinirken görmüş olduğunuz herhangi bir metni tekrar yazarak arama yapmak yerine aşağıda bahsedeceğim ipuçlarını kullanarak, rahatlıkla arama yapabilirsiniz.

  • Metni seçtikten sonra sekme çubuğuna, en sağdaki bulunan sekmenin sağ tarafına sürükleyin. Bu sayede arama sonuçları yeni bir sekmede karşınıza getirilecektir
  • Metni seçtikten sonra adres çubuğuna sürükleyin. Bu işlem sayesinde de aranılan metin geçerli sekmede karşınıza getirilecektir

Chrome’ da metni sürükleyerek arama yapma konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ da Sekmeleri Kaydederek Kaldığınız Yerden Devam Edin

Chrome’ da Sizin için Önemli Olan Sekmeleri Sabitleyin!

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.