Chrome’ da Okuma Listesini Devre Dışı Bırakma

A+
A-
Chrome’ da Okuma Listesini Devre Dışı Bırakma

Chrome’ da “Okuma Listesi”, yolcuklukta ya da internetin olmadığı bir ortamda listeye eklenilecek web sayfalarını çevrimdışı incelemek için kayıt altına almayı sağlamaktadır. Tabi bu özellik ilginizi çekmiyorsa, yer işaretleri çubuğunda yer alan bu düğme rahatsız edici olabilir. Eğer siz de bu düğmenin gereksiz olduğunu düşünüyor ve yer işaretleri çubuğunda bulunmasını istemiyorsanız, bunun için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

Akıllı telefonlarda okuma listesini kullanmak istemiyorsanız

https://www.puttygen.net/

, görmezden gelebilirsiniz. Ancak Chrome web tarayıcısına doğrudan düğme olarak yerleştirilmiştir. Yer işaretleri çubuğunda (Yer imleri) yer kaplayan bu yer imini devre dışı bırakarak, görünmesini engelleyebilirsiniz.

  • Öncelikli olarak Yer imleri çubuğunda herhangi bir yere ya da Okuma Listesi düğmesinin Okuma-Listesi- kendisine mouse sağ tuşuna tıklayın
  • Daha sonra açılan ekrandan Okuma Listesini Göster seçimine tıklamanız yeterli olacaktır

Yapılan bu işlemin ardından Okuma Listesi yer imi bu alan üzerinden kaldırılacaktır. Tekrardan görüntülenmesini istediğinizde, Yer imleri çubuğunda herhangi bir yerde sağ tuşu dokunup Okuma Listesini Göster demeniz yeterli olacaktır.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Chrome’ da Okuma Listesini Devre Dışı Bırakma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Mac’ de Chrome Tarayıcı Geçmişini Temizlemenin En Kolay Yolu” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Chrome ile Kaydedilen Şifreleri Görme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.