Chrome’ da Önerilen Siteleri Devre Dışı Bırakma

Chrome’ da Önerilen Siteleri Devre Dışı Bırakma

Android cihazların en gözde elemanlarından birisi olan kullanım kolaylığı ve etkileyici performansı ile üçüncü parti tarayıcıların kullanılmasını da ortadan kaldıran Google‘ ın Chrome tarayıcısı, internet kullanımınıza göre size özel önerilen siteler sunmaktadır. Önerilen bu sitelerin ana ekranda görülmesi sizi rahatsız ediyorsa, özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Nasıl mı?

Android sistemli telefon ve tabletlerde ön yüklü olarak bulunan Chrome’ da önerilen siteleri devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Chrome’ da Önerilen Siteler Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

  • Chrome’ da önerilen siteleri devre dışı bırakabilmek için uygulamaya giriş yapın
  • Daha sonra sağ üst tarafta yer alan üç noktalı kısıma dokunun, açılan menüden “Ayarlar” ve ardından “Gizlilik“seçeneğine tıklayın

Chrome-Onerilen-Siteler-1

  • Gizlilik penceresinde “Arama ve site önerileri” seçiminin hemen yan tarafında yer alan seçili onay kutucuğunun tik işaretini kaldırmanız yeterli olacaktır

Chrome-Onerilen-Siteler-2

Chrome’ da önerilen siteleri devre dışı bırakma konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.