Chrome’ da Sadece İstediğim Web Sitenin Ön Belleği Temizlensin

A+
A-
Chrome’ da Sadece İstediğim Web Sitenin Ön Belleği Temizlensin

Sade tasarımlı kullanımı oldukça kolay olan Internet araçları ve arama motoru hizmetleri ile de herkes tarafından tercih edilen popüler arama motoru Google’ ın ücretsiz Internet tarayıcısı Chrome’ da, diğer tarayıcılarda olduğu gibi bazı veriler ( çerezlerönbelleğe alınan görseller ve daha fazlası ) kayıt altında tutulmakta. Bu geçmişi temizlenin elbetteki bir yolu bulunmakta. Ancak tüm geçmişi temizlemek yerine yalnızca bir web sitesiyle alakalı bilgileri temizleyebilirsiniz.

Kullanıcılar tarafından ziyaret edilen sitelere girilen verilerde, bazen önbellek temizliğine ihtiyaç duyulabilir. Chrome’ da tüm geçmişi temizlemek yerine yalnızca bir web sitesiyle alakalı bilgileri silmek istiyorsanız, ilgili olan işlem için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

Chrome’ da Sadece Bir Web Sitesinin Önbelleği Nasıl Temizlenir?

  • Öncelikli olarak Chrome tarayıcısını açın ve önbelleğinin temizlenilmesini istediğiniz web sitesine girin
  • Daha sonra F12 tuşuna basarak, geliştirici araçlarını açın (Not: Mac bilgisayarlarda bu tuş; Fn + F12 )
  • Karşınıza gelen bölümde Application kısmına girin (F12 tuşuna bastığınızda açılan pencere küçük ise “»” butonuna basarak menünün devamını görebilirsiniz)
  • Application bölümündeyken, burada silinmesini istediğiniz verilerin işaretlenmesinden sonra Clear site data butonuna tıklayın

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Chrome’ da Sadece İstediğim Web Sitesinin Ön Belleği Temizlensin” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ u Kapattığımda Çerezler de Temizlensin” haberini okumak için buraya tıklayın

Chrome’ da Yanıt Vermeyen Bir Sekme Nasıl Devre Dışı Bırakılır?” haberini okumak için buraya tıklayın

Chrome’ da Favori Web Sayfalarını Otomatik Açma” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.