Chrome’ da Tam Ekran Yapıldığında Karşılaşılan Hata!

Chrome’ da Tam Ekran Yapıldığında Karşılaşılan Hata!

Dünyaca bilinen ve en çok kullanıcıya sahip olan tarayıcı Google Chrome üzerinde karşılaşılan ilginç bir hata ve bunun çözüm yolu hakkında bilgiyi size aktarmak istedim. Chrome tarayıcısından video izlerken, izlenilen videoyu tam ekran moduna aldığınızda ekranın sol alt köşesinde bir link belirmesi ve bu çıkan görüntü ister istemez sıkıntılı bir durum halini alabilmekte. Bu karşılaşılan problem için kesin bir çözüm yolu olmadığını belirtmekte fayda var. Yalnız çözüm yolu konusunda aşağıda bahsettiğim işlem sonucunda herhangi bir sorun kalmadığını da belirtebilirim.

google-chrome

Aslında sorunun kaynağına bakıldığında Chrome tarayıcısı ile birlikte gelen Adobe Flash eklentisinden olabilme ihtimali yüksek olduğu düşünüldüğünde, tabi yine kesin bir tez olmamakla birlikte Adobe Flash eklentisini devre dışı bırakılmasıyla sorunun çözümünde işe yaradığını söyleyebilirim.

 

Çözüm yolu işleminde yapılması gereken ilk işlem olarak Chrome adres çubuğuna chrome://plugins yazıldığında, yüklü eklentilerin olduğu ekran karşınıza gelecek. Sağ üst köşede yer alan Ayrıntılar sekmesine tıkladığınızda eklenti hakkındaki detaylı açıklama ile karşılaşacaksınız. Bu kısımda Adobe Flash Player’ ın olduğu bölüm incelendiğinde “C:\Users\EagleSClaw\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\PepperFlash\16.0.0.305\pepflashplayer.dll” bu sürümü gösteren kısımın altında yer alan “Devre dışı bırak” seçeneğine tıklayarak, Chrome tarayıcısını kapatıp, yeniden başlatın.

chrome-ekranhata02

Bahsettiğim bu işlem sonucunda artık Chrome tarayıcısı üzerinde videoları tam ekran izlerken sol alt tarafta çıkan link bilgisini ortadan kaldırmış olacağınızı söyleyebilirim.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.