Chrome’ da Yaşanılan RAM Problemi Nasıl Çözülür?

Chrome’ da Yaşanılan RAM Problemi Nasıl Çözülür?

Her gün kullanılan ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan popüler arama motoru Google‘ un internet tarayıcısı Chrome, birçok işlevsel özelliği içerisinde barındırmakta. Sürekli olarak güncel olan ve hali hazırda olan özelliklerine yenilerini eklemeye devam eden Chrome’ u kullandığımız zaman bilgisayarda ciddi bir oranda RAM harcadığını görmüşsünüzdür. Bu kadar harcaması normal mi? Hangi sebeplerden ötürü bu kadar harcamakta?  sorusunu yönelttiğinizi duyar gibiyim. Chome’ da karşılaşılan RAM sorununun neden kaynaklı olduğu ve çözümü yolu hakkında bilgiyi sizinle paylaşacağım.

Kurulum Anında Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları

Internet tarayıcısı Chrome’ un daha ilk kurulumunu yaparken karşımıza gelen bilgilere devam diyerek geçersek, bilip bilmeden her şeyi kurmuş oluruz. Bu durum tarayıcıya ekstradan yük yüklemekten başka bir işe yaramamaktadır. Burada yapılması gereken sadece Chrome tarayıcısının kurulmasıdır.

Fazla Uzantı Yüklememeye Özen Gösterin

Her yüklenen uzantı tarayıcı da yüke sebep olacaktır, o da haliyle fazla bellek kullanacaktır. Bu sebepten dolayı kullanılmayan uzantılar varsa mutlaka kaldırmaya özen gösterin.

chrome-eklenti-ekrani

Her geçen gün geliştirilen Chrome’ u adres çubuğuna chrome://help/ yazarak güncelleyebilirsiniz.

Chome’ da karşılaşılan RAM sorununun neden kaynaklı olduğu ve çözümü yolu hakkında paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.