Chrome’ da Yer İmleri Sadece Favicon Olarak Nasıl Kaydedilir?

Chrome’ da Yer İmleri Sadece Favicon Olarak Nasıl Kaydedilir?

Her gün kullandığımız ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan popüler arama motoru Google‘ ın internet tarayıcısı Chrome‘ da, beğenilen sitelere daha hızlı erişimi sağlamak için yer imleri kullanılmaktadır. Tabi yer imlerinin bulunduğu çubuğa da sitelerin isimleri ile beraber (yaklaşık 8 ile 10 adet) belirli sayıda yer imi ekleyebileceğimiz de bir gerçek. Elbette ki, yerimi çubuğuna çok daha fazla yer imi eklemenin bir pratik yolu bulunmaktadır. Nasıl mı?

İşimizi kolaylaştıracak olan ufak bir detay sitelerin var olan faviconlarıdır. Bu sayede yer imi çubuğunu sıkıştırılmış bir şekilde kullanabilirsiniz. Tabi ki sitelerin faviconları bulunuyorsa işimiz oldukça rahat, ama bulunmuyorsa favicon beyaz bir görünümde olacağından tanımlama da sorun yaratacaktır.

Chrome’ da yer imlerini sadece favicon olarak kaydetme

 • Öncelikli olarak beğenilen herhangi bir web sitesini yer imleri çubuğuna kaydedebilmek için Chrome’ da sağ üst tarafta yer alan yıldız görünümlü ikona tıklayın, karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır

Chrome-Favicon-1

 • Bu penceredeki ” Ad ” kısmındaki site açıklamasının olduğu bölümü temizleyip, ” Bitti ” tuşuna tıklanması yeterli olacaktır
 • Artık yer imi siteyi temsil eden favicon ile yer imi çubuğunda yerini alacaktır. Peki, daha önceden kaydedilmiş olan bir yer imi mevcut ise ne yapacaksınız?

 Daha önceden mevcut bulunan yer imlerini favicon olarak düzenleme

 • Düzenlenmesini istediğiniz ilgili olan site üzerinde mouse sağ tuşuna tıklayıp, ardından ” Düzenle ” ye tıklayın
 • Daha sonra gelen pencerede ” Ad ” kısmındaki site açıklamasının olduğu bölümü temizleyip, ” Kaydet ” tuşuna basılması yeterli olacaktır

Chrome-Favicon-2

 • Yapılan bu işlemin ardından daha önce site ismi ile kaydedilen yer imini artık sadece temsili ikonla görebileceksiniz

Chrome’ da yer imleri sadece favicon olarak nasıl kaydedilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Aslıhan dedi ki:

  Paylaşımlarınız Harika, yine güzel bir paylaşım. Teşekkür ederim

  1. KILIC dedi ki:

   Güzel yorumunuz için teşekkür ederim..