Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama

A+
A-
Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama

Sade tasarımlı kullanımı oldukça kolay olan popüler arama motoru Google’ ın ücretsiz Internet tarayıcısı Chrome’ da, performansta yavaşlama ya da ayarlarda meydana gelebilecek karışıklıklardan ötürü bir takım sorunlar yaşanabilir. Bu durum karşısında Chrome’ u kaldırıp, tekrardan kurmanıza gerek yoktur. Tarayıcı üzerinde yapılacak ufak bir işlem sayesinde bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Bilgisayar, telefon ya da tablette Internet araçları ve arama motoru hizmetleri ile de herkes tarafından tercih edilen Chrome’ da, meydana gelebilecek sorunlardan ötürü tarayıcıyı sıfırlayabilirsiniz. Bu işlem için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

Chrome Tarayıcısı Nasıl Sıfırlanır?

Yüklemiş olduğunuz bir eklentiden kurtulmak istediğinizde, istenmeyen bir eklenti yüklediğinizde, kaydedilmiş tüm verileri silmek istediğinizde Google Chrome’ u sıfırlamanız gerekebilir.

I. Yol ( KISAYOL )

  • Normalde tarayıcıyı sıfırlamak için Ayarlar menüsüne girerek, birkaç işlem yapmanız gerekiyor. Ancak aşağıdaki yöntemi kullanarak, Chrome adres çubuğuna kısayol erişim adresini yazarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz

chrome://settings/resetProfileSettings

  • Gelen “Ayarlar sıfırlansın mı?” penceresinde ”Ayarları Sıfırla” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır

II. Yol ( ALTERNATİF YOL )

  1. Sağ üst köşede bulunan üst üste üç noktaya tıklayın ve ardından Ayarlar’ a tıklayın
  2. Ekranı aşağı doğru kaydırın ve Gelişmiş seçeneğine tıklayın
  3. Burada “Ayarları Sıfırla” ( Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin ) seçimine tıklayın
  4. Gelen ekranda ”Ayarları Sıfırla” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır

NOT: Yapılacak olan bu işlem; “başlangıç sayfanızı, yeni sekme sayfanızı, arama motorunuzu ve sabit sekmeleri sıfırlayacaktır. Aynı zamanda tüm uzantıları devre dışı bırakmasının yanında çerezler gibi geçici verilere temizleyecektir. Tabi yer işaretleriniz

, geçmişiniz ve kayıtlı olan tüm şifreleriniz temizlenmeyecektir”

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Chrome Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ da Okuma Listesini Devre Dışı Bırakma” haberini okumak için buraya tıklayın

Chrome’ da Sadece İstediğim Web Sitenin Ön Belleği Temizlensin” haberini okumak için buraya tıklayın

Chrome’ da Parolayı Kaydet Seçeneği Nasıl Devre Dışı Bırakılır?” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.