Chrome’ u Basit Yoldan Güncelleme Yöntemi

Chrome’ u Basit Yoldan Güncelleme Yöntemi

Internet araçları, arama motoru hizmetleri ile her gün kullandığımız, popüler arama motoru Google‘ ın ücretsiz internet tarayıcısı Chrome, hızlı ve daha güvenli olduğundan herkes tarafından tercih ediliyor. Google tarafından belirli aralıklarla güncelleştirilen internet tarayıcısı Chrome, bu sayede her geçen gün daha kullanışlı bir hale geliyor. Peki, Chrome’ un son çıkan sürümleri nasıl güncellenir? sorusunun çözümüne BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Google, internet tarayıcısı Chrome’ u daha güvenli ve hızlı hale getirebilmek için güncelleştirme paketleri hazırlıyor ve otomatik olarak güncelliyor. Bu şekilde tarayıcınıza siz farkında olmadan yükleniyor. Tabi bu güncelleştirmeleri sistem otomatik olarak yapmadan, bunu nasıl kontrol edersiniz ya da Chrome güncel değilse onu nasıl güncellersiniz?

Chrome Tarayıcısı Güncel mi?

Bunu öğrenmenin oldukça basit bir yolu bulunmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek, Chrome’ un güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  • Öncelikli olarak Chrome tarayıcısını çalıştırın
  • Daha sonra sağ üst tarafta yer alan üç noktaya tıklayın
  • Açılan menüden Yardım seçimine gelin ve ardından satırın yan tarafa açılmasını bekleyin..
  • Google Chrome hakkında seçimine tıklayın
  • Bu işlemin ardından Chrome’ un hangi sürümde olduğunu görebilirsiniz

Bu işlem için yukarıda yer alan “Chrome Tarayıcısı Güncel mi?” adımlarını takip ederek, tarayıcının otomatik olarak gerekli güncellemeleri kontrol etmesini bekleyin. Kontrol sağlandıktan sonra güncelleme yapılacaktır. Güncelleme bittikten sonra ise tarayıcıyı yeniden başlatmanız gerecektir. Yapılması gerekli olan işlem bu kadar!

Chrome hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. Chrome’ u basit yoldan güncelleme yöntemi konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ da Metni Sürükleyerek Arama Yapma

Chrome’ un Faydalı URL Komutları

Chrome’ un Bilmek İsteyeceğiniz Gizli İpuçları

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.