Chrome’ un Eski Arayüzüne Nasıl Geçilir?

Chrome’ un Eski Arayüzüne Nasıl Geçilir?

Internet araçları ile herkes tarafından tercih edilen popüler arama motoru Google‘ ın ücretsiz internet tarayıcısı olan Chrome’ da yeni tasarıma alışamadım. Açıkçası alışkanlıktan mıdır neden bilemiyorum eski klasik arayüz çok daha sade ve kullanışlı durduğundan hoşuma gidiyordu. Eski arayüze tekrardan geri dönmek istiyorum. Bu durum mümkün müdür? sorusuyla karşılaştım. Aslında herkes tarafından bilinen ya da hiç bilinmeyen bu konu hakkında bilgi paylaşımında bulunmak istiyorum.

Eğer siz de Chrome‘ un bu yeni görünümünden memnun değilseniz, aşağıdaki adımları uygulayarak eski arayüze dönebilirsiniz.

Chrome’ un Arayüzünü Nasıl Eski Haline Getirebilirim?

  • Öncelikli olarak Chrome adres çubuğuna aşağıdaki komutu yapıştırıp, Enter tuşuna basalım

chrome://flags/#top-chrome-md

  • Kaşınıza “UI Layout for the browser’s top chrome” Üst tarafı işaretlenmiş bir başlık karşınıza gelecek. Hemen sağ tarafında yer alan açılır menüden Normal seçeneğini seçersek alışık olunan Chrome’ un eski arayüzüne dönmüş oluruz
  • Tabi bu seçimi yaptıktan hemen sonra sağ alt tarafta beliren RELAUNCH NOW butonuna tıklayıp, Chrome’ u yeniden başlatın

Chrome-Eski-Arayuzune-Nasil-Gecilir-1

Chrome’ un eski arayüzüne nasıl geçilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. osman dedi ki:

    Bilgi için teşekkürler..