Chrome-Translate-Ozelligini-Devre-Disi-Birakma

Chrome’ un Translate (Çeviri) Özelliğini Devre Dışı Bırakma

Bilgisayar, telefon ya da tablette internet araçları ve arama motoru hizmetleri ile kullandığımız ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan popüler arama motoru Google’ ın internet tarayıcısı Chrome‘ da yer alan Translate (çeviri) özelliğinden rahatsızlık duyuyor ve devre dışı bırakılmasını istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek bunu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Chrome kullanıcıları, kendi dilleri haricinde bir siteye giriş yaptığında “Bu sayfa çevrilsin mi?” diye bir uyarı ile karşılaşmaktadır. Bunu devre dışı bırakarak uyarının çıkmasını engelleyebilirsiniz. Nasıl mı? Chrome’ da Translate Çeviri Önerisi Nasıl Kapatılır?

Chrome’ un Translate (Çeviri) Özelliği Nasıl Kapatılır?

  • Chrome’ da bu ayarı yapılandırmak için giriş adres çubuğuna aşağıdaki bilgiyi girin

chrome://settings/

ya da

Ayarlar seçeneğine tıklayarak, erişim sağlayabilirsiniz

  • Daha sonra gelen ekranı aşağıya doğru kaydırın, alt tarafta yer alan Gelişmiş seçeneğine tıklayın ve ardından Diller sekmesine gelin
  • Diller başlığı altında yer alan Dil sekmesine tıklayın
  • Okuduğum dilde olmayan sayfaları çevirmeyi öner” seçiminin hemen yan tarafında yer alan kutucuktaki tiki kaldırmanız yeterli olacaktır

Yapılan bu işlemin ardından çeviri önerilerini artık görmeyeceksiniz. Tabi çeviri önerilerini tekrardan görmek isterseniz de, yukarıdaki adımları takip ederek “Okuduğum dilde olmayan sayfaları çevirmeyi öner” seçiminin yan tarafında bulunan kutucuğa tik konulması yeterli olacaktır.

Chrome’ un Translate (çeviri) özelliğini devre dışı bırakma konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ da Kısayollar Ekleme

Chrome’ da İstenilmeyen URL Önerileri Nasıl Kaldırılır?

Chrome’ da Yer İşaretleri Çubuğu Kaybolmasın, Sabit Kalsın!

Chrome’ da Önerilen Siteleri Devre Dışı Bırakma

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.