Chrome’ un Veri Tasarrufu Sayesinde Daha Az Veri Kullanın

Chrome’ un Veri Tasarrufu Sayesinde Daha Az Veri Kullanın

Sürekli olarak yanımızda bulundurduğumuz ve hayatımıza girdiğinden beri her ne kadar uygulama bazındaki işlevleri yerine getirseler de, malum cihazlardaki genel problemler ele alındığında “internet paketinin kısa sürede bitmesi” bunlardan biri olarak gösterilebilir.  Cihazın arka planında “hücresel veri üzerinden çalışmakta olan uygulamalar”, internet paketinizi sürekli olarak kullandığından kısa sürede paketinizin bitmesine neden olabilmektedir. Halbuki yapılacak birkaç küçük ayar ile internet paketinizi daha uzun süre ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Peki, Android cihazlarda internet paketinden nasıl tasarruf edilebileceğini biliyor musunuz?

En çok kullanılan tarayıcılardan biri olan Google Chrome’ u kısıtlamak bir nebze de olsa internet kullanım oranını azaltacaktır. Chrome’ da kısıtlama işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorsanız, makalenin devamına göz atabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak Android cihazınızdan Chrome tarayıcıyı çalıştırın
  • Hemen sağda üst tarafta bulunan Seçenekler simgesine tıklayın ve ardından açılan menüden ” Ayarlar ” a tıklayın
  • Ayarlar ekranında alt tarafta yer alan ” Veri Tasarrufu ” seçeneğine tıklayın

Chrome-Veri-Tasarruf-1

  • Veri Tasarrufu penceresinde açık ve kapalı konuma getirebileceğiniz bir buton yer almakta. Bu buton aracılığıyla veri tasarrufunu sağlayabilirsiniz

Chrome-Veri-Tasarruf-2

Yapılan bu işlemlerin ardından artık Chrome çok fazla veri kullanmayacağından, internet paketiniz bu sayede daha az kullanacaktır.

Chrome’ un veri tasarrufu sayesinde daha az veri kullanın konusu ile ilgili paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.