Chromecast ile Görüntüyü Kablosuz Aktarın

Chromecast ile Görüntüyü Kablosuz Aktarın

Google tarafından geliştirilen ve yaklaşık olarak bir yıl önce duyurulan Chromecast cihazı yeni ülkelerde daha satışa sunuldu. Satışa sunulan ülkeler arasında “İngiltere, Fransa, Almanya, Kanada, Hollanda, Finlandiya, Norveç, İsveç, Danimarka, İspanya ve İtalya” da ürün kullanıcıları ile buluştu. Cihazın ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

google-chromecast01

Chromecast’ in desteklediği Android – iOS tabanlı akıllı telefon ve tabletlerde, ayrıca PC ve Mac modelleri ile de uyumlu USB bellek boyutundaki bu cihaz, görüntüyü ekrana yansıtmanın keyfini yaşatacak.

Chromecast cihazı HDMI yuvasından TV’ ye bağlanarak PC, akıllı telefon veya tablet üzerinde bulunan bir görüntüyü kablosuz aktarım ile TV’ ye yansıtması sonucunda medya içeriğini en kolay yoldan oynatmanın rahatlığını bizlere sunacak.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.