Dailymotion, Microsoft Tarafından Satın Alınabilir !

Dailymotion, Microsoft Tarafından Satın Alınabilir !

Popüler video paylaşım sistemlerinden Dailymotion Microsoft tarafından satın alınmak istendiği belirtiliyor.

Popüler video paylaşım sistemlerinden Dailymotion Microsoft’ un kendi bünyesine katmak istediği üzerine haberler daha önce de gündemde yerini almıştı. Yalnız Wall Street Journal’ da yayınlanan haber doğrultusunda söylentiler tekrar gündeme gelmesine sebep oldu. Görüşmenin olumlu sonuçlanması halinde ise Microsoft tarafından Dailymotion yatırım yapılacak video servisinin büyümesine daha da katkı da bulunacağı yönünde.

dailymotion

Orange firmasının yetkililerinden Stephane Richard’ ın konuyla ilgili olarak Fransız televizyon kanalına verdiği röportaj da Microsoft ile görüşme halinde olduklarını ama henüz Dailymotion‘ la ilgili herhangi bir karar varamadıklarını açıkladı. Richard, Microsoft’la görüşmelerin sürdüğünü fakat bunun illa anlaşacaklar demek olmadığını vurguladı.

Eğer Orange ve Microsoft arasındaki anlaşma tamamlansa dahi, Microsoft’ un video servisi üzerindeki etkisinin ne derece olacağı henüz bilinmiyor. Wall Street Journal’ da yer alan bu haber doğrultusunda Dailymotion hisselerinin büyük bölümü Orange firmasında kalacağı, buna bağlı olarak ta Microsoft’ un servis üzerindeki payı gelişimine için sunacağı katkıları ile sağlamış olacak.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.