Dünyanın En Değerli Firması, Apple Oldu.

Dünyanın En Değerli Firması, Apple Oldu.

Apple, yalnız teknoloji sektörünün değil, tüm dünya ekonomisinin en önemli firmalarından bir tanesi. Göstermiş olduğu bu başarı ile dünya ekonomisinde gözden kaçmayan firmalar arasında, üst üste altı yıldır Fortune Magazin tarafından belirlenen “Dünyanın En Beğenilen Firması” unvanına layık görülmüştü. Bu unvan bu yıl da değişmedi ve Apple, Fortune Magazine tarafından bir kez daha dünyanın en beğenilen firması seçildi.

apple

Teknoloji sektöründe ve aynı zamanda dünya ekonomisinde, dünyanın en beğenilen firması unvanı hak eden Apple‘ ın ardından listenin ikinci sırasında Amazon yer alıyor. Fortune Magazine tarafından belirlenen listenin üçüncü sırasında ise arama motorlarında önemli bir yere sahip olan İnternet devi Google yer alıyor. İster otomobil ister giyilebilir cihazlar olsun Apple’ın gelecekteki devrimsel ürünlerini merakla beklediğini belirten Fortune Magazine yazarı Erika Fry’ın bu tarifi, Fortune Magazine’in firmaya olan güvenini gözler önüne seriyor.

Apple’ ın 2013 yılı 171 milyar dolar gelirini açıkladı ve para konusunda oldukça rahat gözüküyor. Bu rahatlık hatta firmanın yatırım amacı ile kendi hisselerini satın alacak kadar kendisinde güven oluşturmaktadır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.