Elinizi Klavye Olarak Kullanın!

Samsung elinizi klavye gibi kullanabildiğiniz bir teknoloji için patent başvurusunda bulundu. Bu yeni teknolojinin bir süredir dedikodularını duyduğumuz Samsung akıllı gözlük ile gelmesi bekleniyor.
 

eliniz-klavye-1

 
Görünen o ki Samsung, kullanıcının parmaklarını bir klavye gibi kullandığı, arttırılmış gerçeklikli parmak klavyesi geliştiriyor. Bu özelliği yalnızca yazma konusunda bir devrim olarak düşünmek ise haksızlık olur.
 
Haksızlık olur diyoruz, çünkü Samsung’un geliştirmekte olduğu düşünülen ancak doğruluğu açığa kavuşmamış olan “Galaxy Glass” akıllı gözlüğü bu özellik sayesinde Google Glass‘a fark atabilir.
 
Arttırılmış gerçeklikli parmak klavyesinin patenti, geçtiğimiz ağustos ayında Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü tarafından kaydedilmiş. Kısa bir süre önce de kamu ile paylaşıldı.
 

1 2
KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.