robot-obi

Engelli Kişilerin Beslenmesini Üstlenen Robot: Obi

Bazı rahatsızlıklardan dolayı vücutlarını kullanamayan ve hatta kendi başlarına dahi yemeklerini yiyemeyen dünya üzerinde birçok insan bulunmakta. Yaşanılan bu zorlukları gidermek adına 2006 yılından bu yana geliştirilen Obi, gelişen robot teknolojileri incelendiğinde en güzel teknolojiler arasında yerini aldığını söyleyebilirim.

Robot Obi’ yi yakından inceleyecek olursak; gıdaların durması için özel bir bölümden oluşan ve kaşık tutabilen otomatik bir koldan oluşmaktadır. Bir seferlik olarak manuel programlamayla ayarlanan ve kaşığa yemekleri kendisi yükleyerek engelli kişilerin yemek yemesine imkan sağladığından engelli olan kişilerin yakınında bulunanların yükünü azda olsa hafifletilmesinden ötürü büyük önem arz ettiği söylenilebilir.

4,500$ fiyat etiketiyle satışa sunulan robot Obi ile alakalı hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.