“Enzo” Tahtını, Yeni Kral “LaFerrari” Bıraktı !

“Enzo” Tahtını, Yeni Kral “LaFerrari” Bıraktı !

Otomobil üreticileri arasında İtalyan marka denildiği zaman tabi ki akla gelen ilk isimlerden biri olan, 2010 yılından bu yana geçirdiği büyük değişimlerle her defasında ilgi odağı olmayı başaran Ferrari’ nin önceki serilerinden “Ferrari F50” modelinden sonra gelen ve markanın adeta ikonu olan “Enzo Ferrari” tanıtılmıştı. Şimdiyse yepyeni üyesi ile karşımıza çıkmakta: F70 yada diğer adıyla “LaFerrari”.

LaFerrari-gorsel

Benzin sarfiyatını azaltmak için geliştirilen hibrit motorlarının şu günlerde herkesin dilinde olduğunu söyleyebiliriz. Tabi akıllara takılan önemli bir nokta var ki, araçlarda kullanılan hibrit motorların ne kadar performans sağlayacağı. Gelelim markanın adeta ikonu olan Enzo Ferrari’ nin tasarımcısı Flavio Manzoni tarafından geliştirilen markanın yeni üyesinin de her detayında ayrı özeni gösterdiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yılın Mart ayında düzenlenen “Cenevre Otomobil Fuarı” nda dünyayla tanıştırılan agresif tasarımı ile ilgi odağı olan markanın yeni otomobili LaFerrari, 6.3 litrelik V12 motoru ile 800 HP (Beygir) güç üreten bu canavarın elektrik motor gücü ise 160 beygir. 0-100 km/s’ yi 3 sn’ nin altında gerçekleştiren bu otomobil 200 km/s hızına çıkması ise 7 sn’ den daha az sürede gerçekleşiyor.

Ayrıca LaFerrari’ nin bir diğer özelliği ise,  1:20 ile bugüne kadar ki Fiorano Test Parkurunu tamamlayan en hızlı Ferrari olması. Toplamda 499 adet üretilen markanın yeni üyesi LaFerrari’ nin her birinin satış fiyatı olarak 1 Milyon Euro’ nun üzerinde alıcısıyla buluşması bekleniyor.

Ferrari tarından hazırlanan resmi tanıtım videosunu aşağıda inceleyebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.