Epson, Akıllı Gözlüğü Moverio BT-200 ile İlgi Görecek mi?

Epson, Akıllı Gözlüğü Moverio BT-200 ile İlgi Görecek mi?

Epson tarafından giyilebilir teknoloji kapsamında geliştirilen, Android işletim sistemi destekli Moverio BT-200 olarak adlandırılan akıllı gözlüğü tanıtıldı. Cep telefonuna benzer Android 4.0 ICS (Ice Cream Sandwich) kontrolcü aracılığı ile kontrolü sağlanıyor.

epson-moverio-bt200

Moverio BT-200 akıllı gözlüğünün kontrolü sağlayan Android 4.0 ICS cihazına kablo yoluyla bağlantı kurulabildiği gibi Wi-Fi ve Bluetooth üzerinden de bağlantı kurabilme imkanı sunuyor. Görüntüleme işlemi için gözlüğün yanındaki iki lensin birden çalışması durumunda kontrolü sağlayan cihaz üzerine yüklemiş olduğunuz filmi izlemek istediğinizde gözünüzün önünde 80 inçlik bir izleme deneyimi sunuyor.

Ayrıca akıllı gözlük üzerinde hareket alıcısı ve ön yüzünde bulunan kamera ile video kaydı ve fotoğraf çekebilme ve batarya süresi olarak altı saate kadar kullanılabilme imkanı sunuyor. Epson’ un Moverio BT-200 akıllı gözlüğü için 700 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı belirtiliyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.