Ev Ağı IP Çakışması Sorunu Nedir, Nasıl Çözülür?

Ev Ağı IP Çakışması Sorunu Nedir, Nasıl Çözülür?

Modemin kapsadığı bölge içerisinde bulunan ve bu modeme bağlı olarak internete çıkan bütün cihazlar (notebookakıllı telefontablet) bir yerel IP almaktadır. Kullanım amacı da her cihazı kimliklendirmektir.  Yerel IP, cihazlara modem tarafından otomatik olarak verilebildiği gibi manuel olarak ta verilir. Çoğunlukla karşılaşılan muhtemelen de bir çoğumuz tarafından bilinen ama unutulan ya da hiç bilinmeyen IP Çakışması sorunu ve çözümü konusunda yapılması gereken işlemlere BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Ev Ağı IP çakışması sorunu çok sık rastlanmasa da, internet bağlantısını sonlandıracak olması sebebiyle can sıkıcı bir durum oluşturmaktadır. Peki, “Ev ağı IP çakışması sorunu nedir?” ve “Ev ağı IP çakışması sorunu nasıl çözülür?

Ev Ağı IP Çakışması Sorunu Nedir?

IP çakışması, sadece birden fazla bilgisayarın tek bir ağa bağlanması ile ortaya çıkmaktadır. Yani tek bir bilgisayarın ağa bağlanması ile bu sorun yaşanmaz. IP çakışması, kimi zaman bilgisayarda bir uyarı olarak karşımıza çıkarken kimi zaman da uyarı vermeksizin sürekli bağlantı kopmalarıyla kendini göstermektedir.

Ev Ağı IP Çakışması Sorunu Nasıl Çözülür?

  • Arama çubuğuna CMD yazın ve çıkan Komut İstemi‘ ne tıklayarak, Komut Satırı penceresini açın
  • Gelen pencerede netsh winsock reset komutunu yazın ve Enter tuşuna basın
  • Sonrasında açılmış olan tüm pencereleri kapatarak, bilgisayarı yeniden başlatın

Ev ağı IP çakışması sorunu nedir, nasıl çözülür konusunun çözümüne yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

IP Çakışması Sorunu Nedir, Nasıl Çözülür?

Internet Erişimi Ağ Simgesi Görünmüyor

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.