Excel’ de Değer Girilmeyen Hücreleri Görmenin Pratik Yolu

A+
A-
Excel’ de Değer Girilmeyen Hücreleri Görmenin Pratik Yolu

Excel’ de uzunca bir liste halini alan yaptığımız çalışmalar, bazen büyük boyuta ulaştığında karışıklığa neden olabilmektedir. Tabi ki bizim için önemli olan da bazı noktaları ilk bakışta fark edebilmektir. İçerisinde değer girilmemiş boş hücreler olabilir, bu noktaları rahatlıkla görebilmenin pratik bir yolu elbette bulunmaktadır.

Örneğin içerisinde değerler olan bir excel çalışmanız var ve bu hücrelere değer girerken boş geçebilme durumunuz olabilmektedir. Boş olan bu noktaları hızlı ve basit bir şekilde fark edebilmenin yolu için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak boş değerleri kontrol etmek istediğiniz alanın seçimini yapın
  • Hücre seçimlerini netleştirdikten sonra menü de Giriş sekmesi içerisinde yer alan Koşullu Biçimlendirme seçimine tıklayın
  • Açılan listenin hemen altında yer alan Yeni Kural seçimine tıklayın
  • Yeni Biçimlendirme Kuralı penceresinden dolgu renk tonunu seçip, Tamam tuşuna basmanız yeterli olacaktır

Yapılan bu işlemin ardından “En Küçük Değer” ve “En Büyük Değer” olan hücreleri dolgu renk tonlarıyla karşınıza gelecektir. Bunların haricinde kalan kısımları ise resimde de görüldüğü gibi rahatlıkla fark edebileceksiniz.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Excel’ de Değer Girilmeyen Hücreleri Görmenin Pratik Yolu” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Excel’ de Satırlardaki Verileri Sütunlara Dönüştürme” haberini okumak için buraya tıklayın

Excel’ de Belirli Olan Satır ve Sütunları Dondurma” haberini okumak için buraya tıklayın

Excel’ de Bilinmeyen İşinize Yarayacak iPucu” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.