Excel’ de Hücre İçeriğini Silmenin Farklı Yolları

A+
A-
Excel’ de Hücre İçeriğini Silmenin Farklı Yolları

Sayısal verileri tablolar halinde tutan gerek duyulduğunda tüm hesaplamaları ve analizleri yapmaya olanak sağlayan elektronik tablolama programı Excel’ de hücre içeriğini silmenin farklı yollarından bahsetmek istiyorum.

İçeriğinin silinmesini istediğiniz hücre üzerinde DELETE tuşuna basılarak yada mouse’ un sağ tuş menüsü içerisinde yer alan Sil tuşuna basılarak bu işlemi gerçekleştirmekteyiz. Bir de herkes tarafından bilinen ama unutulan yada hiç bilinmeyen bir ipucundan bahsetmek istiyorum.

İpucu:

İçeriğinin silinmesi istenen hücre fare ile işaretlendiğinde sağ alt köşede küçük bir kutunun yer aldığını göreceksiniz, bu noktadan tutulup yukarıya doğru sürüklediğinizde alan soluklaşacak fareyi bıraktığınızda ise hücrenin içeriği silinmiş olacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.