Excel’ de Klavye Kullanılarak Satır ve Sütun Ekleme

Excel’ de Klavye Kullanılarak Satır ve Sütun Ekleme

Sayısal verileri tablolar halinde tutan ihtiyaç duyulduğunda ise tüm hesaplamaları ve analizleri yapmaya olanak sağlayan elektronik tablolama programı Excel’ de çok sayıda veriyi hücrelere girmekteyiz. Klavyenin büyük önem taşıdığı bilgisayarları kullanırken ihtiyaç duyabileceğiniz, size oldukça yardımcı olacağını düşündüğüm bir ipucundan bahsetmek istiyorum.

Normalde mouse sağ tuşuna tıklayarak, çıkan seçenekler menüsünden Ekle seçimi kullanılarak satır veya sütun ekleyebilirsiniz. Klavyede kullanacağınız tuşlar yardımıyla bu işlemi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Excel’ de Klavye Kullanılarak Satır ve Sütun Nasıl Eklenir?

Excel çalışma sayfasında işlerinizle uğraşırken, klavyede yer alan Alt, E ve S tuşları kullanılarak, tablolara hızlı bir şekilde SatırSütun ekleyebilirsiniz.

Satır eklemek için;

  • Öncelikli olarak hücreye gelin ve Alt tuşuna basın bırakın, daha sonra E tuşuna basın bırakın ve ardından S tuşuna basın bırakın. Yapılan bu işlem ile satırın eklendiğini göreceksiniz
  • Tabi eğer birden fazla satır eklenmesi istenirse; SHIFT tuşu kullanılarak satırları belirleyin ve ardından sırasıyla ALT, E, S basın ve bırakın. Yapılan bu işlem sayesinde seçilen satır sayısı kadar satırın eklendiğini göreceksiniz

Sütun eklemek içinse;

  • Yine benzer şekilde ALT, E ve T tuşlarını kullanabilirsiniz

Excel’ de klavye kullanılarak satır ve sütun ekleme konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

Verilerin Yerlerini SHIFT Tuşu ile Değiştirin

Excel’ de Belirli Olan Satır ve Sütunları Dondurma

Excel’ de Bul ve Değiştir Özelliği ile Çalışma Dosyasını Düzenleme

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İLKER dedi ki:

    Satır seçin, arka arkaya CTRL artı tuşuna basın