Word-Excel-Etiket

Excel ve Word Dokümanlarını Etiketleyerek Aradığınız Bilgiye Kolayca Ulaşın!

Sosyal medya platformlarında önemli bir yere sahip olan etiketleme özelliği ile artık kullanıcılar, sosyal ağlarda aradıklarına rahatlıkla ulaşabilmekte. Ancak bilgisayarda da var olan etiketleme kolaylığı kullanılmadığından pek çok bilgiye ulaşılırken güçlük te çekilmektedir.

Word ve Excel’ de oluşturulan belgeler bilgisayara atıldıktan sonra o kadar veri içerisinden bir belgeye ulaşılmak istendiğinde, o dakikalar içerisinde bulunmuyorsa bu durum can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için ” Word ve Excel belgelerini etiketleyerek, daha sonra erişilmek istenilen verilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Yazı yazma ve metinlerin düzenlemesinde sağladığı kolaylıklardan dolayı kullanıcılar için çok önemli bir araç olan Microsoft Word‘ te  aynı zamanda numaralandırılmış sıralardan ve harfler ile isimlendirilmiş hücrelerden oluşan bir hesap tablosu programı olarak karşımıza çıkan Microsoft Excel‘ de belgeleri etiketleyerek, daha hızlı erişim sağlamanın yolundan bahsetmeye çalışacağım.

Word ve Excel dokümanında etiketleme özelliği nasıl kullanılır?

  • Öncelikli olarak daha sonra kolayca erişim sağlamak istediğiniz Excel yada Word‘ ü açalım (Yapılacak olan tüm bu işlemleri Word ve Excel’ de aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz)
  • Ardından üst tarafta yer alan ” Dosya ” menüsüne tıklayalım
  • Daha sonra gelen Bilgi ekranı penceresinde bulunan ” Başlık ” kısmına oluşturmak istediğiniz etiketleri yazalım (Oluşturulacak etiketleri virgül ile ayıralım ) ve dosyayı kaydedelim

Word-Excel-Etiket-1

Yapılan tüm bu işlemlerin ardından ” Windows’ u Ara ” tuşuna tıklayıp, arama kısmına oluşturduğumuz etiketlerden herhangi birini yazdığımızda çıkan sonuçları görebilirsiniz

Word-Excel-Etiket-2

Excel ve Word dokümanlarını etiketleyerek aradığınız bilgiye kolayca ulaşın konusu ile ilgili paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC

KILIC

Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.

“Excel ve Word Dokümanlarını Etiketleyerek Aradığınız Bilgiye Kolayca Ulaşın!” için 4 cevap

  1. Avatar Melis Lara dedi ki:

    Böyle bir özellik olduğunu bilmiyordum. Yine sayenizde öğrendim. Emeğinize sağlık

  2. Avatar Turhan dedi ki:

    Harika işe yaradı. Emeğimize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.