Eyvah! Telefonum Çalındı Demeden Önce Yapılması Gerekenler

Eyvah!  Telefonum Çalındı Demeden Önce Yapılması Gerekenler

Kullanılan cep telefonlarının akıllı hale gelmesi, sonuç olarak fiyatlarını da baya arttırdı. Akıllı telefon kullanıcıları, kullandıkları telefonlara verilen bu kadar yüksek meblağlar dan dolayı ister istemez çalınma ve kaybolma riskine karşı tedirgin duruma getiriyor.

Kullanıcılar akıllı telefonlarının kaybolma ve çalınmasına karşı, cihazları bulabilmek adına daha öncesinde yapılması geren işlem nedir? 

Android akıllı telefonlar için yapılması gereken “Android Cihaz Yöneticisi” bu konu da yardımcı olacaktır. Google Play hesabınızdan giriş yapılarak yazılım indirebilir ve “uzaktan kilitleme veya silinmesine izin verin” seçeneğini işaretleyerek ayar yapabilirsiniz.

telefon-calinmadan-012

Apple’ ın iOS cihazlar için My iPhone uygulaması kaybolan veya çalınan cihazlarınızın yerini bulma da yardımcı olmaktadır.

IMG_0360

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.