Fabrika Ayarlarına Döndürmek Telefon İçin Zararlı Mıdır?

Fabrika Ayarlarına Döndürmek Telefon İçin Zararlı Mıdır?

Yazılımsal yada virüs sorunlarından yaşanılan sıkıntıyı gidermek adına artık son çare olarak cihazları fabrika ayarlarına döndürmek durumunda kalırız. Bu gibi durumlarla çok karşılaşıp, cihazı sıkça fabrika ayarlarına döndürüyorsanız, mutlaka kafanızda şu soru işareti oluşmuştur. “Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek zararlı mıdır?

Kaynağını bilmeyip yüklemiş olduğunuz birçok uygulama ve yazılım mobil sisteme zarar verebilmektedir. Bu sorunu gidermek ve sistem performansını da arttırmak adına yapılması gereken en iyi yol cihazı fabrika ayarlarına döndürmektir.

Telefon bellekleri, okuma ve yazma işlemleri sırasında hiçbir zarar görmeyeceğinden cihazda herhangi bir sorun oluşturmayacağı uzmanlar tarafından da dile getirilmektedir.

Fabrika ayarlarına dönülmek için yapılması gereken işlemler: iOS & Android

Not: Tabi ki dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cihazınızın yedeklerini alarak bu işlemlerin yapılmasıdır.

iPhone telefonlar, fabrika ayarlarına nasıl döndürülür?

  • Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil adımlarını takip ederek, iPhone cihazlarını fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Android telefonlar, fabrika ayarlarına nasıl döndürülür?

  • Ayarlar > Yedekle ve Sıfırlama seçeneğine tıklayın
  • Ardından gelen ekran üzerinden Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine tıklayarak, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Tabi ki bu işlem cihazın marka ve modeline göre faklılık gösterebilir

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.