Facebook Hesap Yedeği Nasıl Alınır?

Facebook Hesap Yedeği Nasıl Alınır?

Dünyaca bilinen ve en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook’ ta kullanıcılar gittiği yerlerden tutunda yediği yemeklere kadar tüm önemli anlarını paylaşmakta. Peki paylaştığınız önemli verileri olabilecek sıkıntılar sonucunda kaybedebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Böylesine bir düşünce bile elbette ki kullanıcıları rahatsız edebilmekte. Yapılacak bir takım ayarlar sonunda alınacak gerekli önlemleri yazanın devamında bulabilirsiniz.

facebook-ozellik

Facebook kullanıcıları hesapları üzerinde yüklü bulunan fotoğraf, video, link veya arkadaşlarının e-posta bilgilerini yedekleme imkânı sağlayacak bir uygulama bulunuyor. Olabilecek sıkıntılar düşünüldüğünde daha önce böyle bir yedek almadıysanız, birkaç adımda yapılacak yedekleme işlemi sonucunda gelecekte pişman olmanın önüne geçmiş olabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan aşağıdaki adımları inceleyerek, Facebook hesabınızın yedeğini alabilirsiniz.

Facebook Hesap Yedeği Nasıl Alınır?

  • Facebook hesabınızı yedeklemek için öncelikli olarak ekranının sağ üst köşesinde yer alan aşağı yönlü ok tuşuna tıklayın, açılan kısımdan “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  • Karşımıza gelen “Genel Hesap Ayarları” penceresi altında yer alan “Facebook verilerinin kopyasını indir” seçeneğine tıklayarak, yedekleme işlemini başlatabilirsiniz.
  • Gelen kısımda yedekleme işleminin hangi kapsamlar olduğu Facebook tarafından bildiriliyor. Kısaca bahsetmek gerekirse videolar, fotoğraflar, mesajlar, sohbet konuşmalarını ve daha fazlasını bu kapsam altında toplayabiliriz. Yalnız Facebook arkadaşınız tarafından paylaşılanlar, yedekleme işlemi kapsamına girmiyor. Burada yer alan bilgileri okuduktan sonra “Arşivimi Başlat” düğmesine tıklayarak, bu adımı da tamamlayabilirsiniz.
  • Arşivin e-posta hesabınıza gönderilme işlemi için onay verdikten sonra karşımıza “İndirme İstendi” başlığı altında “Bilgilerinizi topluyoruz ve bilgiler indirilmeye hazır olduğunda tanımlamış olduğunuz mail adresine bir e-posta göndereceğiz.” şeklinde bir bilgi penceresi karşımıza geliyor. Bu işlemden sonra mail hesabınızı kontrol edin.
  • Tüm bu işlemlerden sonra mail hesabınıza Facebook’ tan gönderilen linke tıklamanız üzerine karşınıza “Bilgilerini İndir” başlığı altında yer alan “Arşivi İndir” seçeneğine tıklıyoruz.
  • Gelen kısımda Facebook şifresini tekrar girerek “Gönder” düğmesine basın ve Facebook arşivini bilgisayarınıza indirme işlemini başlatın.

Facebook arşivine, inen dosyayı açtıktan sonra ulaşabilirsiniz. Yüklenen içerikleri, klasörler halinde burada bulabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.