Facebook Messenger Bildirim Sesi Nasıl Kapatılır?

Facebook Messenger Bildirim Sesi Nasıl Kapatılır?

Kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören ve en sık kullanılan sohbet programlarından biri olarak gösterilen Facebook Messenger uygulaması, gelen bildirim sesi ile bazen rahatsız edici olabiliyor. Peki, bunu iPhone’ da nasıl devre dışı bırakabilirim diyorsanız, işte cevabı..

facebook-messenger

Umulmadık bir anda gelen bildirim sesi ile rahatsız olan kullanıcılar, kimi zaman telefonlarını sessize alabilmekte. Tabi buda gelen çağrıların dikkatten kaçmasına sebep olabilmekte. Tamda bu noktada kullanıcıların rahatsız olabileceğini düşünen uygulama geliştiriciler kişiye özel bildirim kısıtlamayı geliştirdiler. Facebook Messenger üzerinde artık istediğiniz kişi ile yapmış olduğunuz görüşmelerde bildirim sesini kapatıp, sadece bildirim ekranında görmeyi sağlayabilirsiniz. Bu sayede akıllı telefonunuzun sesini kapatmak durumunda da kalmayacaksınız. Evet şimdi bunun nasıl yapıldığını beraber inceleyelim.

Öncelikli olarak akıllı telefonumuzdan Facebook Messenger uygulamasını açıyoruz.

Uygulama açılıp, kişi listesi karşımıza geldikten sonra bildirim ayarlarını değiştirmek istediğimiz görüşmeyi açıyoruz.Burada karşımıza gelen ekranda sağ üst kısımda yer alan “i” butonuna tıkladıktan sonra “Bildirimler” sekmesine tıklayın.

IMG_078900

Daha sonra açılan pencerede kişinin bildirim sesini ister “15 Dakikalığına“, isterseniz “24 Saatliğine” ya da “Ben tekrar açana kadar” seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

IMG_079400

Gelen bildirim sesinden rahatsız olan kullanıcılar için faydalı olabileceğini düşündüğüm bu konu hakkında böyle bir içerik hazırlama gereği duydum. Hepsi bu kadar. Artık gelen bildirim sesi sizi rahatsız etmeyecektir. Tekrardan bildirim sesini açmak isterseniz, yukarıdaki adımları aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.