Facebook Sanal Gerçekliği de Satın Aldı

Facebook Sanal Gerçekliği de Satın Aldı

Facebook, sanal gerçeklik yaratan gözlükler üreten Oculus VR Inc şirketini satın alarak büyüme konusunda hırslı gözüküyor.

facebook-oculus-vr-satin-aldi

Görünüşe göre Facebook, büyüme konusunda bir hayli hırslı. WhatsApp’ i 19 milyar dolara satın almasının üzerinden bir ay geçtikten sonra, Facebook CEO’ su Mark Zuckerberg, oyunculuğun geleceği olarak görülen sanal gerçeklik firması Oculus’ u da satın aldıklarını duyurdu.

Zuckerberg’ in Oculus ile ilgili;  “Sadece evindeki bir gözlüğü takarak, en önden bir maçı izlediğini, öğretmen ve öğrencilerle dolu bir sınıfta çalıştığını ve sağlık sorununu doktora yüz yüze sorabildiğini hayal et. Bu gerçekten yeni bir iletişim platformu. Arkadaşlarınla yalnızca çevrimiçi anları değil, tüm tecrübeyi ve macerayı paylaştığını düşün.”

Facebook, tıpkı Google gibi büyümeyi ve artık yalnızca bir Sosyal Ağ değil, dev ve birçok sektörün gidişatını belirleyen bir teknoloji devi olmayı amaçlıyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.