Facebook’ ta Arkadaş Listesini Gizleme

Facebook’ ta Arkadaş Listesini Gizleme

Facebook’ a üye olunduğunda, profil ve gönderiler herkes tarafından görülebilir durumdadır. Arkadaşlık isteği gönderdiğiniz ya da gelen talebi kabul ettiğiniz tüm hesapların bir arada görüntülendiği yer, Facebook arkadaşlık listesi olarak tanımlanmaktadır. Bu arkadaşlık listesi, profil sahibi tarafından gerekli olan bu ayar değiştirilmediği sürece herkese açık bir şekilde kalmaktadır. 

Profilde var olan ya da olmayan kişiler, Facebook’ ta bulunan gizlilik özelliği sayesinde artık hesap sahibinin izin verdiği ölçüde bilgiyi görebiliyorlar. Bunların başında ise “Facebook arkadaşlık listesi” geliyor.

Facebook’ ta kullanıcıların herkese açık profil bilgilerinde; dil, din, ülke, yaş aralığı, ad, soyad, cinsiyet, kullanıcı adı, kullanıcı kimliği (Facebook hesap numarası), kapak fotoğrafı ve profil fotoğrafının da bulunduğu bilgiler yer alıyor. Profil üzerinden bu verileri düzenleyebilir ya da kimlerin görüntüleyebileceğini ayarlayabilirsiniz. Profil içerisinde “Hakkında” başlığı altında yer alan temel bilgiler dahil olmak üzere, arkadaş listesi ve gönderileri de üçüncü şahıslardan gizleyebilir ya da sınırlandırabilirsiniz.

Facebook arkadaş listesini gizleyebilir ya da belirli kişilerin görebileceği şekilde düzenleyebilirsiniz

Arkadaş listesini gizlemek için aşağıda yer alan ipuçlarını izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

Facebook’ ta arkadaş listesini Web üzerinden gizlemek için

  • Facebook hesabınıza girin
  • Sağ üst köşede yer alan ok işaretine tıklayın ve açılan kısımda Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayın
  • Bu kısımda Ayarlar bölümüne tıklayın ve daha sonra ekranın sol tarafında bulunan Gizlilik öğesini seçin
facebook-ta-arkadas-listesini-gizleme-1
  • Sayfayı aşağı doğru kaydırın, “İnsanlar seni nasıl bulabilir ve seninle nasıl iletişim kurabilir?” bölümündeki “Arkadaş listenizi kimler görebilir?” seçeneğinin hemen yanındaki  Düzenle butonuna tıklayın
Facebook-Arkadaslik-Listesini-Gizleme-2
  • Herkese Açık kısmını işaretleyerek istediğiniz seçeneği buradan seçebilirsiniz

Facebook’ ta arkadaş listesini Akıllı Telefon üzerinden gizlemek için

  • Facebook uygulamasını açarak sağ alt köşede bulunan üç yatay çizgiye dokunun
  • Ayarlar ve Gizlilik kısmına dokunun
  • Buradan Ayarlar ı seçin
  • Ekranı aşağıya kaydırın Hedef kitle ve görünürlük kısmından “İnsanlar seni nasıl bulabilir ve seninle nasıl iletişim kurabilir?“seçeneğine dokunun
Facebook-Arkadaslik-Listesini-Gizleme-3
  • Arkadaş listeni kimler görebilir? kısmını buradan düzenleyebilirsiniz

Sonuç

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda web ve akıllı telefon üzerinden Facebook’ ta arkadaş listesini gizleme işleminin nasıl yapılacağı bilgisini detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca Facebook’ ta Doğum Günümü Nasıl Gizlerim? dilerseniz, bu içeriğimize de bir göz atabilirsiniz.

Peki, siz paylaşmış olduğumuz bu yöntem hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmına yazarak, bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

Facebook’ ta Fotoğraf Etiketleme Önerileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?” haberini okumak için buraya tıklayın

Facebook’ ta Paylaşımlarını Görmek İstemediğiniz Kişileri Geçici Olarak Gizleyin” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.