Facebook’ ta Gelen Davetler Nasıl Engellenir ?

Facebook’ ta Gelen Davetler Nasıl Engellenir ?

Facebook kullananların rahatsız olduğu noktalardan biri de oyun davetleri olsa gerek, davet edilen bu uygulamayı veya göndereni engellemek elbette ki mümkün. Gelen bu davetin engellenmesi için yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

facebook-davet-engeleme

Facebook’ ta Uygulama Engelleme

Öncelikli olarak uygulamayı engellemek için Facebook hesabınıza giriş yaparak işe başlayacağız. Ana sayfada açılan menülerden sağ üstte köşedeki ok tuşuna tıklayıp, gelen kısımdan “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz. Gelen pencerede sol üst menüde yer alan “Engelleme” kısmına tıkladığımızda karşımıza “Engellemeleri Yönet” başlığı altında en altta yer alan “Uygulamaları engelle” seçeneğinin karşısına size gönderilip te, rahatsız olduğunuz uygulamanın isimlerinin tek tek eklemeniz doğrultusunda ilerleyen zamanda size bir daha o uygulama hakkında davet gönderilmemesini sağlayabilirsiniz.

face-davet-engelle-01

Daha sonradan engelleme kaldırılmak istendiğinde ise engellenen uygulamanın hemen uygulamanın yanında yer alan “Engellemeyi Kaldır” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

face-davet-engelle-02

Facebook’ ta Gelen Davetleri Engelleme

Sadece gelen oyun davetleri değil, sürekli bildirim alanına arkadaşlarınızdan gelmiş olan davetlerden de rahatsızlık duyuyorsanız. Yine “Engellemeleri Yönet” başlığı altında yer alan “Uygulama davetlerini engelle” seçeneğinin karşısına sizi davetleri ile rahatsız eden arkadaşınızın adını buraya yazmanız sonucunda, artık engellediğiniz arkadaşınızdan uygulama davetleri almayacaksınız. Bu yapılan işlemden hiçbir şekilde arkadaşınızın haberi olmayacak. Tabi uygulama davetlerini engelle dediğiniz arkadaşınızın paylaştıklarından haberdar olacağınızı da son olarak belirtelim.

face-davet-engelle-03

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.