Facebook’ ta Otomatik Video Nasıl Kapatılır ?

Facebook’ ta Otomatik Video Nasıl Kapatılır ?

Popüler sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’ a gelen son güncelleme ile paylaşılan videoları otomatik olarak oynatma özelliğinin getirilmesiyle artık Play tuşuna basmanıza gerek kalmadan video üzerine gelindiğinde dahi otomatik olarak devreye girerek izlenebilme imkanı sunuyor.

facebook-otomatik-video

Bu özellik bazı kesimler tarafından olumlu karşılansa da kotalı internete sahip kullanıcılar tarafından pekte iyi bir uygulama özelliği değil gibi görünüyor. Hem mobil cihazlarda hem de web tarayıcılarında faaliyet gösteren Facebook’ un video oynatma özelliğinden sizde rahatsızlık duyuyor ve devre dışı bırakmak istiyorsanız. “Otomatik oynata dur diyebilirsiniz !

Dilerseniz mobil cihazında dilerseniz de web tarayıcı üzerinde Facebook otomatik oynatma özelliğini devre dışı bırakabilmek için aşağıdaki adımları inceleyerek rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Web tarayıcı üzerinde

Ana sayfada açılan menülerden sağ üstte köşedeki ok tuşuna tıklayıp, gelen kısımdan “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz. Gelen pencerede sol üst menüde yer alan “Videolar” kısmına tıkladığımızda karşımıza “Video Ayarları” başlığı altında en altta yer alan “Videoları Otomatik Oynat” ın hemen yanında yer alan seçeneği “Kapalı” konumuna getirmeniz yeterli olacaktır.

face-video-kapatma-01

iOS (iPhone ve iPad) Cihazlar Üzerinde

iPhone veya iPad cihazını açarak “Ayarlar” bölümüne giriş yapın, burada karşımıza gelen menüde “Facebook” yazan sekmeye girdikten sonra “Ayarlar” bölümüne girin. Karşımıza gelen “Sohbet ve Mesaj Uyarıları” başlığı altında “Sadece WiFi ile otomatik oynat” seçeneği ile isterseniz otomatik oynatma özelliğini tamamen devre dışı bırakabilir veya WiFi bağlantısı mevcut olduğunda video oynatma özelliğinin devreye girmesini sağlayabilirsiniz.

face-video-kapatma-02

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.