Facebook’ taki Videolar Nasıl İndirilir ?

Facebook’ taki Videolar Nasıl İndirilir ?

Sosyal medya platformu Facebook’ ta gezinirken veya video paylaşım platformu Youtube’ taki videoları izlerken hoşumuza gidenleri saklamak isteyebiliriz.

facebook-otomatik-video

Öncelikli olarak Facebook üzerinde bu işlem nasıl kolay bir şekilde halledilir, ondan bahsetmek istiyorum. Facebook’ ta ana sayfa veya sayfalar arasında gezinirken videolara ulaştınız, bu videoyu kolay yoldan direkt olarak indirebilmek için video ana sayfasına gidilmesi gerekmektedir. İndirmek istediğimiz videonun sayfasına gittiğimizde https://www.facebook.com/ed… yazısı ile devam eden yerden “www” kısmını silip, yerine “m” harfini ekliyoruz.

facebook-video-indirme-01

Bu işlemlerin ardından karşımıza gelen ekranda indirmek istenilen videoyu bulup, videoyu oynatma tuşuna basarak çalıştırdıktan sonra video üzerinde mouse’ un sağ tuşuna bastığımızda gelen pencerede “Video olarak kaydet…” seçeneğini seçmemiz ile video tarayıcı tarafından belirleyeceğimiz yere indirmemiz ile video saklama işlemini gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

facebook-video-indirme-02

Yukarıdaki bahsettiğim işlem haricinde benimde kullandığım Internet Download Manager (IDM) desteği ile de yalnız facebook videoları değil internette gezinirken izlediğiniz tüm videoları bilgisayarınızda saklama işlemine olanak sağladığını da son olarak belirtmek istedim.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.