Facebook’ un Kendi Dijital Asistanı Moneypenny ile Tanışın!

Facebook’ un Kendi Dijital Asistanı Moneypenny ile Tanışın!

Dünyanın en büyük sosyal ağı olarak bilinen Facebook, bu defa Apple’ ın Siri yazılımına benzer nitelikte olan kendi dijital yazılımı Moneypenny’ i sürekli olarak geliştirmeye devam ettiği Messenger uygulaması üzerinde kullanacak.

facebook-dijtal-asistan

Dünyanın en prestijli yayınlardan biri olan The Information’ da yer alan habere göre, Facebook kendi dijital asistanını yapma çalışmalarına başladı. Facebook çalışanlarının Moneypenny olarak adlandırdığı bu asistan Facebook’ un sürekli olarak geliştirmeye devam ettiği Messenger uygulaması içerisinde kullanılacak. Facebook’ un kendi dijital asistanını, verimlilik açısından hizmet vermeye odaklanan ve herkes tarafından bilinen “Apple’ ın Siri’ si, Microsoft’ un Cortana‘ sı ve Google’ ın Now” asistanlarından ayıran çok önemli bir özelliği var. Facebook’ un Moneypenny asistanı ile kullanıcılar siparişlerin yanı sıra yapmak istedikleri araştırmaları ya da almak istedikleri hizmetleri gerçek insanlara soracak.

Şuan için dijital asistan Moneypenny’ nin ne türde özelliklere sahip olacağı ve ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor ama bu hizmet faaliyete geçtiğinde Facebook Messenger üzerinden birkaç kelime yazılması ya da bu kelimeleri sesli olarak mikrofona söylenilmesi sonucunda yapılacak alışveriş te ürün ve hizmet alımlarının çok daha kolay olacağı söylenilebilir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.