Fener Parlaklık Ayarlaması Artık iOS 10 ile Mümkün!

Fener Parlaklık Ayarlaması Artık iOS 10 ile Mümkün!

Beta sürümlerinde iOS 10 ile gelecek olan yenilikleri incelediğimde işinize yarayacağını düşündüğüm fener parlaklığı ayarlama konusuna değineceğim.

Lansmana sayılı günler kala Apple‘ ın yeni akıllı telefonu iPhone 7 ile birlikte çıkması beklenilen iOS 10‘ un beta sürümeleri, desteklenen cihazlar tarafından kullanılabiliyor durumda. Tabi ki deneme sürümü olması sebebiyle pek çok kullanıcı tarafından da yüklenmiş değil. Beta süresince bildirilen hataların düzeltilmesi tamamlandıktan sonra kararlı olan sürüm iOS 10′ un, iPhone 7′ de dahil olmak üzere tüm destekleyen cihazlarda kullanılabiliyor durumda olacak.

Hali hazırda kullanılan karanlık ortamlarda gerek duyulan kamera flaşının fener özelliği bazı zamanlarda çevreye verebileceği rahatsızlıktan dolayı ışığın biraz daha düşük olması istenilebilmektedir. Yeni gelecek olan iOS 10 işletim sistemi sayesinde artık kamera flaşını fener olarak kullanırken parlaklığını ayarlamakta mümkün olacak.

iOS-10-ile-fener-parlakligi-ayarlamasi-1

Peki iOS 10 ile Fener Parlaklığı Ayarlaması Nasıl Yapılacak?

  • Öncelikli olarak bulunulan herhangi bir ekranda yukarı kaydırın, kontrol merkezi karşınıza gelecek ve sol alt köşede fener simgesini göreceksiniz.
  • Daha sonra fener simgesi üzerinde bir menü karşınıza çıkana kadar basılı tutun
  • Gelen menüden parlak, orta ve düşük ayarlar arasında seçim yapabileceksiniz

Her ne kadar bu özelliği kullanabilmek için 3D Touch desteğinin gerekliliği anlaşılıyor olsa da, sızdırılan bilgiler doğrultusunda 3D Touch desteği olmayan telefonlarda da bu özelliğin kullanılabileceği söyleniliyor. Tabi bunun ne derece mümkün olup olmadığını öğrenebilmemiz için iOS 10′ u beklememiz gerecek.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.