Gelecekte Robotların Dünyayı Ele Geçirme Düşüncesi

Gelecekte Robotların Dünyayı Ele Geçirme Düşüncesi

Gelecekte robotların dünyayı ele geçirme düşüncesi bugünlerde insanoğlunun tartıştığı konular arasında. Robotlar, insanlığın karşısına çıkarak ciddi bir tehdit unsuru haline dönüşebilir mi? Günümüzde “Robotik Mühendislik” insanoğlunun en büyük bilinmezliklerinden biri.

Hayatı daha kolay ve güzel hale getirme adına insanlar tarafından yapılan birçok işi yapar halde olan robotların dünyayı ele geçireceği ve dünya üzerinde varlığını sürdüren insanlığın hakimiyeti sonlandırarak, tamamen makine hakimiyetinin var olacağı düşüncesi bile insanlığı ürkütmeye yetebilir. Bilinen bir gerçekte var ki; insanların hayatında önemli bir yere sahip olan ve verilen komutlar doğrultusunda işlemleri gerçekleştiren “bilgisayar veya akıllı cihazların” günün birinde daha farklı tasarlanıp yapılacak işleri bizim adımıza karar vererek gerçekleştirdiğini hayal edin..

Robotların gelecekte daha etkin bir yapı ile insanlığın karşısına çıkarak, önemli bir tehdit unsuru haline dönüşebilir mi? sorusuna yanıt olarak Business Insider teknoloji sitesinden Dylan Love tarafından verilen bilgiye göre, “bilim adamlarının robotlar hakkında konuşmaktan çekindiği ve sessiz kalmayı tercih ettiklerini” belirtiyor.

Robotların dünyayı ele geçirmesi aslında bir göktaşının dünyaya çarpması sonucu insanlığın yaşamını sonlandıracağı düşüncesine benzemekte. Tabi bu düşünce şuan için saçma görünse de gelecekte imkansız olmadığı, her ne kadar düşük bir ihtimalde olsa gerçekleşmesi dahilinde sonumuzun geldiği söylenilebilir. Bir gün gelecek insanlar, bilim kurgu üzerine çekilen Terminatör filminde olduğu gibi kırmızı gözlü robotlar ile karşılaşır mı? sorusu şuan için belirsizliğini korusa da ihtimal dahilinde olduğu da bir gerçek.

Ne dersiniz, robotlar gelecekte dünyayı ele geçirip tamamen hakimiyeti ele alabilir mi?

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.