Geri Dönüşüm Kutusunu Görev Çubuğuna Sabitleyin!

Geri Dönüşüm Kutusunu Görev Çubuğuna Sabitleyin!

Geri dönüşüm kutusunu çok sık kullanan biriyseniz, daha kolay erişim için görev çubuğuna sabitleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Geri Dönüşüm Kutusunu Görev Çubuğuna Nasıl Sabitlenir?

Normalde görev çubuğuna yerleştirilemeyen “Geri Dönüşüm Kutusu” nu kısayol yardımıyla tutturabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken işlem masaüstünde boş bir alanda sağ tıklayın ve açılan menüde Yeni > Kısayol yolunu izleyin. Gelen kısımda “Öğenin konumunu yazın” kutucuğuna aşağıdaki kodu yazın.

[code] %SystemRoot%\explorer.exe shell:RecycleBinFolder [/code]

Daha sonra İleri ve ardından kısayola vereceğiniz ismi belirledikten sonra Son tuşuna tıklayın. Şimdi oluşturduğunuz kısayol üzerinde sağ tıklayın ve Özellikler diyin. “Kısayol” sekmesinin hemen altında bulunan “Simge Değiştir” butonuna tıklayarak, gelen pencereden Geri Dönüşüm Kutusunun simgesini seçin. Kısayol üzerinde tekrardan sağ tıklayıp, “Görev çubuğuna sabitle” seçeneğine tıklayın.

Yapılan tüm bu işlemlerden sonra Geri Dönüşüm Kutunuz artık görev çubuğuna sabitlenecektir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.