Gmail’ deki Bu Enteresan Detaydan Haberdar mıydınız?

Gmail’ deki Bu Enteresan Detaydan Haberdar mıydınız?

Ücretsiz web posta hizmeti olan Gmail, Google arama teknolojisi ile bir bütün olarak hizmet verdiğinden kullanıcılar için önemli olan posta iletilerinin yanı sıra dosyaları da sonsuza dek saklayabilir. Ayrıca istenildiği zaman herhangi bir bilgiye ulaşmanız gerektiğinde de kolay ve çabuk bir şekilde arama yapma imkanı sunabilmektedir.

Hotmail, Yahoo Mail gibi diğer e-posta istemcilerinin arayüz görünümüne alışmış kullanıcılar için ilk zamanlarda Gmail’ in sunduğu o klasik arayüz yadırgansa da her geçen gün kendini geliştirerek kısa süre içerisinde tüm dünya tarafından bilinen ve en çok kullanılan hizmetlerden biri halini aldığını söyleyebilirim. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan her ne kadar işe yarayacağı tartışılır ama Gmail’ de enteresan ilginç bir detaydan bahsetmek istiyorum.

Örneğin e-posta adresinin ismi iletisimadresi@gmail.com olsun ve bu mail adresine bir ileti göndermek istiyorsunuz. Bu mail adresini aşağıdaki gibi araya nokta konularak da kullanabilirsiniz;

  • i.l.e.t.i.s.i.m.a.d.r.e.s.i@gmail.com
  • iletisim.adresi@gmail.com
  • il.et.is.im.ad.re.si@gmail.com
  • iletisim..adresi@gmail.com

Bu adres bilgileri ayrı bir adres olmadığından yine mail, bu adrese iletisimadresi@gmail.com gidecektir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.