Google Analytics iOS’ taki Yerini Aldı !

Google Analytics iOS’ taki Yerini Aldı !

Birçok web sitesi sahibinin kullandığı, sayfalarında yaşanan performans durumunu anlık olarak takip edebilme imkanı sunan Google Analytics sisteminin iOS platformunda ne zaman yer alacağı merak konusuydu, sonunda Google’ ın Analytics servisi iOS’ taki yerini aldı.

google-analytics

Dünyaca bilinen arama motorlarından biri olan Google’ ın 2005 yılında Urchin Software’ ı satın alınmasının ardından Analytics servisi faaliyete geçirildi. Mobil cihazlarda kullanıma sunulan Analytics servisi akıllı telefon veya tabletler de kullanım kolaylığı sağlıyor. Servisin ücretsiz olarak sunulması ve kullanımı rahat bir arayüze sahip olması bakımından rakipleri olmasına rağmen en çok tercih edilen analiz servisi olduğunu söyleyebiliriz.

google-analytics-ios

Google, Analytics servisini 2012 yılında Android platformuna çıkarmasının ardından, iOS platformunda ne zaman yer alacağı beklentisini gitgide yitiren site sahiplerini sonunda sevindireceğe benziyor.

Google Analytics servisinin mobil sürümü olan Android veya iOS uygulamalarını buradan indirebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.