Google Anında Arama Önerileri Nasıl Kapatılır?

Google Anında Arama Önerileri Nasıl Kapatılır?

Her gün kullanılan ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan Google’ da, arama yaparken sonuçlara en hızlı şekilde ulaşmamızı sağlayan “Google Suggest” teknolojisi yani “Google Anında Arama” özelliği sayesinde çıkan öneriler ve toplam sonuçlar sayısal veriler halinde listelenmektedir. Çoğu kullanıcı tarafından beğenilse de, sunulan önerilerin yeterli olmadığını ve hatta rahatsız edici olduğunu düşünen profesyonel kullanıcılar tarafından da devre dışı bırakılabilmektedir.

google-detayli-arama

Sizde “Google Suggest” yani “Google Anında Arama” önerilerini devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken www.google.com.tr/preferences linkine gidin, burada “Arama Ayarları” ana başlığı altında yer alan “Google Anında Arama” tahminleri başlığı altındaki “Anında Arama Sonuçlarını hiçbir zaman gösterme” seçeneğini seçerek “Kaydet” tuşuna basın. Yapılacak işlem bu kadar, anında arama özeliği devre dışı bırakılmıştır.

google-aninda-arama

Ayrıca kullanışlı olacağını düşündüğüm diğer bir özellik ise “Arama Ayarları” ana başlığı altında yer alan “Sonuçların açılacağı pencere” başlığı altındaki “Seçilen her sonucu yeni bir tarayıcı penceresinde aç” seçeneğini onayladığınızda ise linkler farklı pencerede açılacak, böylelikle her seferinde arama sayfasına tekrardan dönmek zorunda kalmayacaksınız.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.